• Šuo

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • kiaulytė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Šuo.Katė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

PRP (Trombocitais praturtintos plazmos) procedūra


prp

Ortopedinės problemos dažnai vargina senyvo amžiaus, polinkį į sąnarių ligas turinčius ar sportine veikla užsiimančius gyvūnus. Tokiais atvejais neretai siūlomas gana sudėtingas chirurginis gydymas, tačiau naminių gyvūnų šeimininkai jaučia didelį alternatyvų trūkumą. Gera žinia, Lietuvoje jau pradedamos teikti PRP procedūros smulkiems gyvūnams, kurios sumažina skausmą ir skatina pažeistų audinių gijimo procesus.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) VA Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos vadovės doc. dr. Birutės Karvelienės teigimu, trombocitais praturtintos plazmos (angl. PRP) terapija lig šiol Baltijos regione dažniausiai buvo taikoma žirgų medicinoje, o smulkiems gyvūnams, tokiems kaip katės ir šunys, pradedama plačiau taikyti tik dabar. „Biologinė terapija klinikoje pradėta taikyti, siekiant pacientams suteikti naują ir efektyvų gydymą, leidžiantį sutrumpinti gydymo laiką, pagerinti ligos prognozes“, – teigia B. Karvelienė.
Ortopedinės ligos veterinarinėje praktikoje yra labai dažnos ir lydimos įvairaus laipsnio skausmo, gyvūno judėjimo aparato funkcijos pablogėjimo bei ženkliai pakitusios paciento gyvenimo kokybės. Poreikis kovoti su šiais nepalankiais simptomais ir jų pasekmėmis yra labai didelis, o, pasak klinikos vadovės, šį gydymo metodą šeimininkai dažniausiai pasirenka dėl terapijos efektyvumo, mažos komplikacijų rizikos ir minimalios intervencijos.
Klinikoje veterinarijos gydytojai-ortopedai aktyviai dalyvauja mokslinėje veikloje, veterinarijai skirtos PRP terapijos pradininkų ir ekspertų koordinuojamuose mokymuose, seminaruose, kongresuose. Praktinių įgūdžių semiasi stažuočių užsienio universitetuose ar partnerių klinikose metu. Gydymo įstaigos specialistai terapijai atlikti renkasi kokybiškas amerikiečių kompanijos „Arthrex“ priemones ir įrangą. Baltijos šalyse šį lyderį rinkoje atstovaujanti „Bonameda“ įmonė klinikoje dirbantiems specialistams teikia visapusišką klinikinį palaikymą, o šią naują paslaugą yra pasiruošusi padėti diegti ir kitoms veterinarijos klinikoms.

Ką svarbu žinoti apie procedūrą?

PRP procedūras atliekanti Chirurgijos skyriaus vadovė, veterinarijos gydytoja-rentgenologė dr. Dalia Juodžentė informuoja, kad PRP injekcijos rekomenduojamos, esant daliniam priekinio kryžminio raiščio trūkimui, kuomet šeimininkas nenori ar neturi galimybių operuoti gyvūno. Taip pat alkūnės lenkiamųjų raumenų entezopatijai, osteoartritui, sunkiai gyjantiems kaulų lūžiams ar klubų displazijai. „Terapija gali būti taikoma kaip sudedamoji ortopedinių ligų gydymo dalis arba gydymas. Svarbiausia, pasauliniai tyrimai rodo, kad PRP procedūros rizika yra labai minimali arba jos nėra visai, todėl ji yra visiškai saugi“, – teigia dr. D. Juodžentė.
Procedūros metu iš gyvūno paimamas reikiamas kiekis kraujo specialiu „Arthrex“ švirkštu, o dėka subalansuoto laiko ir centrifugos apsukų greičio iš paimto gyvūno kraujo atskiriama itin veiksminga trombocitais praturtinta kraujo plazma. Ji iš karto sušvirkščiama pacientui į gydomą vietą. „Teigiamą efektą paciento šeimininkai dažniausiai pastebi jau po vienos injekcijos, pavyzdžiui, esant apsunkintam lūžių gijimui ar osteoartritui. Kitiems augintiniams gali tekti kartoti injekcijas kas keletą mėnesių, atsižvelgus į pacientą bei jo susirgimus, nes kiekvienas gyvūnas sveiksta individualiai“, – pasakoja skyriaus vadovė.
Prieš procedūrą augintinis turi 12 valandų būti nešertas, o po procedūros maksimaliam rezultatui pasiekti būtina apie 7-10 dienų riboti augintinio krūvį ir judėjimą, užtikrinti gyvūno ramybę. Gijimo efektas atsiranda dėl augimo faktorių, kurie aktyvuojami ir išsiskiria iš trombocitų. Mažas gyvūno fizinis aktyvumas yra reikalingas, kad suaktyvinti augimo faktoriai suveiktų ir prasidėtų pažeistų audinių gijimas arba regeneracija, sumažėtų pažeistos vietos skausmingumas.

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Klinikai – 27 metai! Registracija vizitams, nuotolinėms konsultacijoms - +370 620 78353 arba el. paštu - registraturasgk@gmail.com, gyvunu.klinika@lsmuni.lt !