• Šuo

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • kiaulytė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Šuo.Katė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

Citologiniai tyrimai


Citologinis tyrimas - greitas ir dažnai labai efektyvus tyrimo būdas.

Citologinis tyrimas - plonos adatos biopsija (PAB, arba FNA - ang. fine needle aspiration).

Mūsų klinikoje atliekami citologiniai tyrimai (viena biopsijos rūšių) – mėginius paima patys gydantys gydytojai arba vet. gydytoja N.Juodžiukynienė. Tai greitas ir efektyvus, mažai skausmingas ir gyvūną traumuojantis tyrimo būdas, kurio pagalba greitai gaunamas atsakymas – per 15-20 min. Citopatologinė medžiaga, gauta tiek plonos adatos pagalba (su švirkštu ar be jo), tiek eksfoliaciniu būdu – darant atspaudus, pagramdant, šepetėlių – tamponėlių pagalba yra pernešama ant objektinio stiklelio ir paskleidžiama laikantis atitinkamos metodikos. Fiksuojama sausu būdu – t. Y. Išdžiovinama ore, dažoma specialiais dažais.
Plonos adatos pagalba yra paimama nedidelis ląstelių iš darinio – ir nudažius specialiais dažais įvertinama, ar tai navikas, ar uždegiminis procesas, ir tai leidžia parinkti tolesnę gydymo ir tyrimų taktiką. Tikslumas šio tyrimo siekia 90-98 proc. Yra visa eilė navikų, uždegiminių procesų, kurie lengvai diagnozuojami šiuo metodu ir šeimininkas iš karto klinikoje sužino kas yra jo augintiniui.
Gyvūnui skauda tik kiek, kiek skauda duriant adatą pro odą. Kai kada tiriamas darinys gali būti skausmingas, bet medžiagos paėmimas užtrunka iki 30 sekundžių – 1 minutės, todėl paprastai narkozė ar sedacija nereikalinga.
Jei iš šio tyrimo nėra tiksliai aišku, kas tai -ar uždegimas ir dėlto vėliau išsivystęs navikas, ar navikas su uždegimu (pvz., dėl traumos), tada galima paimti iš pažeidimo mėginį ir atlikus histopatologinį tyrimą, gaunama tiksli diagnozė. Šiam tyrimui mėginius galima paimti ir operacijos metu aptikus pakitimų, arba endoskopinio tyrimo metu radus pažeidimų, įtariant vieną ar kitą patologinį procesą.
Histopatologinis tyrimas atliekamas netoliese esančiame LSMU VA VF Veterinarijos patobiologijos katedros centre.

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Klinikai – 27 metai! Registracija vizitams, nuotolinėms konsultacijoms - +370 620 78353 arba el. paštu - registraturasgk@gmail.com, gyvunu.klinika@lsmuni.lt !