• Šuo

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • kiaulytė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Šuo.Katė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

Veterinarinė akupunktūra


acu

Kas tai yra veterinarine akupunktūra?

Akupunktūra – tai viena iš tradicinės kinų medicinos (TCM) sričių, kurioje naudojamos specialios, ypač plonos sterilios adatos. Akupunktūros metu vyksta biocheminių ir neurologinių organizmo reakcijų reguliacija, dėl ko slopinamas skausmas, skatinamas audinių gijimas ir regeneracija. Ši technika Kinijoje žmonėms naudojama jau kelis tūkstantmečius, vėliau buvo adaptuota žirgams. Akupunktūrai paplitus Vakaruose, ji buvo adaptuota daugumai naminių gyvūnų. Šiuo metu medicinoje ir veterinarijoje vis daugėja mokslinių straipsnių, pagrindžiančių teigiamą akupunktūros poveikį, ypač valdant skausmą, kylantį dėl lėtinių judėjimo aparato pažeidimų. Amerikos gyvūnų ligoninių asociacija (AAHA) įtraukė veterinarinę akupunktūrą į papildomų procedūrų, skausmui malšinti, sąrašą. Veterinarinės akupunktūros specialistus, veterinarijos gydytojus, sertifikuoja ir jų kvalifikaciją užtikrina Tarptautinė veterinarinės akupunktūros draugija (IVAS) Jungtinėse Valstijose.

Kokiais atvejais taikoma veterinarinė akupunktūra?

Veterinarinė akupunktūra retai naudojami ekstrinėse situacijose ar infekcinių susirgimų metu. Akupunktūra sėkmingai naudojama prevencijoje, reabilitacijoje ir esant lėtinėms problemoms. Sėkmingai taikoma kartu su kitomis reabilitacijos procedūromis, ypač po chirurginių operacijų.

Pagrindinės pritaikymo sritys

 1. Lėtinio skausmo slopinimas esant judėjimo sistemos problemoms, pvz artritas, artrozė, tarpslankstelinių diskų problemos (po chirurginių operacijų ar netaikant chirurginio gydymo) ir kt.
 2. Neurologinės problemos, skatinant nervų funkcijos atsistatymą, pvz ataksija, tam tikros paralyžiaus formos, raumenų atrofija.
 3. Dermatologija: lėtinės, standartiniam gydymui nepasiduodančios alergijos. Šiuo atveju taikomas kompleksinis TCM gydymas: akupunktūra, dieta ir specialūs vaistažolių mišiniai.
 4. Lėtinės neinfekcinės virškinimo, kvėpavimo ir inkstų sistemos problemos, papildant standartinį veterinarinį gydymą, pvz astma, inkstų nepakankamumas. Kaip ir dermatologinių problemų atveju, dažniausiai naudojami kompleksinės TCM gydymo schemos.

Dalintis

     

Galerija


acu
Veterinarinė akupunktūra
Veterinarinė akupunktūra

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Klinikai – 27 metai! Registracija vizitams, nuotolinėms konsultacijoms - +370 620 78353 arba el. paštu - registraturasgk@gmail.com, gyvunu.klinika@lsmuni.lt !