• Šuo

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • kiaulytė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Šuo.Katė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

Profilaktinis apsilankymas pas veterinarijos gydytoją. Kodėl tai svarbu?


miau

Dauguma gyvūnų savininkų yra girdėję raginimus iš veterinarijos gydytojų bent 1 kartą per metus atvesti savo augintinį profilaktinei apžiūrai net ir tuo atveju, kai gyvūnas jaučiasi gerai. Daugelis šeimininkų nusistebi dėl tokio požiūrio ir nuostatų. Kodėl profilaktinis apsilankymas pas veterinarijos gydytoją yra svarbus, pasakoja LSMU VA dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos vet.gydytoja-rezidentė Viktorija Petrauskaitė.

Profilaktinė veterinarijos gydytojo apžiūra yra svarbi tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus gyvūnui. Vizito metu apžiūrimos ausys, akys, įvertinama dantų būklė, širdies darbas, kvėpavimo takų funkcijos. Taip pat rekomenduojama kasmet atlikti ir kraujo tyrimus, ypač vyresnio amžiaus augintiniams. Patikrinama ar gyvūnas reguliariai vakcinuojamas.
Kodėl tai reikalinga, kai gyvūnas jaučiasi gerai? Geras pavyzdys – mes, žmonės. Senstant vis dažniau tenka profilaktiškai tikrintis sveikatą dėl tam tikrų ligų. Taigi, dėl tos pačios priežasties būtini vizitai pas veterinarijos gydytoją ir jūsų augintiniams. Deja mūsų augintiniai negali pasakyti kaip jie jaučiasi, ar jiems kažką skauda.
Pats reikšmingiausias pirmas vizitas pas veterinarijos gydytoją tik įsigijus šuniuką ar kačiuką. Atvykus, veterinarijos gydytojas atliks gyvūno apžiūrą dėl paveldimų ligų ar įgimtų susirgimų. Jei reikės, atliks ir kitus reikiamus tyrimus, kad įsitikintų, kad jūsų augintinis yra sveikas. Pirmo vizito metu taip pat yra patikrinamas vakcinacijos pasas. Peržiūrima, kokius skiepus augintinis yra gavęs ir informuojama, kokius artimiausiu metu turėtų gauti. Vizitų pas veterinarą metu gyvūnų savininkai gali pasikonsultuoti rūpimais gyvūno sveikatos klausimais, kurie iškyla įsigijus naują augintinį. Taip pat veterinarijos gydytojai, tiek naujiems savininkams, tiek tiems, kurie augina ne vieną augintinį, primena apie profilaktines priemones nuo parazitų (erkės, kirminai), ypač artėjant pavasario sezonui, kadangi dažnai tokie dalykai pasimiršta.
Kaip anksčiau buvo minėta, profilaktiniai apsilankymai pas veterinarijos gydytojus svarbūs vyresnio amžiaus augintiniams. Klinikinės apžiūros ir kraujo tyrimų rezultatai gali padėti nustatyti ligą ankstyvoje stadijoje, laiku paskirti gydymą ar numatyti profilaktines priemones, kurios padėtų sustabdyti ligą ar pristabdyti jos progresavimą. Augintinių savininkams pasikeitęs elgesys ar pasikartojantis veiksmas gali atrodyti nereikšmingas, bet veterinarijos gydytojui tai gali būti simptomas, padedantis diagnozuoti besivystančią ligą. Be profilaktinių apsilankymų pas veterinarijos gydytoją, kai kurios ligos gali likti nepastebėtos ilgą laiką. Atsiradus aiškiai simptomatikai jau gali būti per vėlu ir gydymas bus neveiksmingas.
Dėl to svarbu gyvūnams atlikti rutinines apžiūras, taip siekiant pagerinti Jūsų augintinio gyvenimo kokybę, išvengti tam tikrų ligų ir prailginti mylimo augintinio gyvenimo trukmę.

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Klinikai – 27 metai! Registracija vizitams, nuotolinėms konsultacijoms - +370 620 78353 arba el. paštu - registraturasgk@gmail.com, gyvunu.klinika@lsmuni.lt !