• Šuo

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • kiaulytė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Šuo.Katė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

Pirmos pagalbos vaistinėlė namuose, Jūsų augintiniui


pirma pagalba

Manau, sutiksite, kad daugelis namuose turime saugiai stalčiuje ar lentynoje padėtą dėžutę, kurioje, suskaudus pilvą ar įsipjovus į pirštą, rastumėte reikalingų priemonių pirmai pagalbai suteikti. Taip pat ta pati dėžutė, gal tik pamažintu turiniu, su mumis keliauja į išvykas gamtoje, kitus miestus ar net kitas valstybes. Tačiau tikrai ne kiekvienas tokią dėžutę turime savo augintiniams. O juk jie, taip pat kaip ir mes, gali susižeisti ar pasijusti blogai. Todėl šalia namų vaistinėlės būtų pravartu turėti dar vieną dėžutę ar krepšelį su priemonėmis suteikti pirmai pagalbai Jūsų augintiniui. Kokios priemonės ir medikamentai joje turėtų būti pasakoja LSMU VA dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos gydytoja Sandra Čechovičienė.

Pirmos pagalbos rinkinį galite susidaryti patys arba įsigyti komercinį variantą. Tik pastaruoju atveju atkreipkite dėmesį, kad parduodamas rinkinys būtų patvirtintas veterinarijos gydytojų. Remiantis skirtingais literatūros šaltiniais ir profesine patirtimi, rekomenduojame rinkinyje turėti šias priemones:

 1. Termoizoliacinį apklotą. Juo reikėtų apgaubti stipriai apsinuodijusį ar susižalojusį, sąmonės netekusį gyvūną iki kol nuvyksite į artimiausią veterinarijos kliniką.
 2. Tvarstymo reikmenis: sterilūs tamponėliai, bintas, elastinis tvarstis skirtas gyvūnams. Iš viso tvarsliavą tūrėtų sudaryti apie 40 vnt. priemonių.
 3. Žirkles, pincetą (vabzdžio geluoniui, medžio ašakoms išimti), pincetą erkėms ištraukti, žibintuvėlį (aktualu išvykose į gamtą).
 4. Šaldymo tabletę.
 5. Kelis 5 ml, 10 ml ir 20 ml švirkštus.
 6. Skysto pavidalo antiseptiką, kurio sudėtyje nėra alkoholio.
 7. Antiseptinį tepalą žaizdoms.
 8. Sterilų NaCl 0,9 proc. tirpalą žaizdoms praplauti. Priklausomai nuo gyvūno dydžio 250 ml – mažam gyvūnui, arba 500 ml – vidutinio dydžio ir dideliam gyvūnui.
 9. Kosmetinius pagaliukus ir kalio permanganato miltelius, jei gyvūnas nusilaužtų nagą.
 10. Elektroninį lanksčiu galu termometrą kūno temperatūrai įvertinti (termometras vedamas į išangę).
 11. Viduriavimą stabdančius vaistus.
 12. Antihistamininius vaistus, jei įgeltų vabzdys ir sukeltų alerginę reakciją.
 13. Papildomas priemones nuo kraujasiurbių erkių (dažniausiai atitinkami gyvūnams pritaikyti purškalai). Taip pat reikėtų įvertinti, ar vis dar veiksmingos naudojamos pagrindinės priemonės.
 14. Arčiausiai namų esančių veterinarijos klinikų sąrašą. Rekomenduojama sąraše šalia klinikų įsivesti jų kontaktus ir darbo laiką, kad nutikus rimtai bėdai, sutaupytumėte laiko klinikos paieškoms ir nedelsiant galėtumėte veikti.

Nepamirškite, kad sudarant pirmos pagalbos rinkinį, visada galite pasitarti su Jūsų augintinį prižiūrinčiu veterinarijos gydytoju. Kiekvienas gyvūnas yra individualus ir gali sirgti lėtinėmis ligomis, todėl gali tekti vaistinėlę papildyti didesne įvairove medikamentų ir priemonių. Taip pat įsigyjant antiseptines priemones, viduriavimą stabdančius bei antihistamininius vaistus, reikėtų pasitarti arba su gyvūną prižiūrinčiu veterinarijos gydytoju, arba su vaistininku. Pagal augintinio rūšį, veislę, amžių ir sveikatos būklę, specialistas pasiūlys tinkamiausių vaistų variantus bei apskaičiuos reikiamas medikamentų dozes.
Na, o pabaigai dar reikėtų pridurti apie vaistus nuo skausmo. Juk šie medikamentai mūsų namų vaistinėlėse yra pagrindiniai. Tačiau veterinarinėje medicinoje nerasite nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, kuriuos galėtumėte įsigyti be recepto, o receptui reikalinga priežastis, kuri gali būti nustatyta tik veterinarijos gydytojui apžiūrėjus gyvūną, o neretai ir atlikus papildomas diagnostines procedūras. Todėl, jei pastebėjote, kad Jūsų gyvūnui skauda, susisiekite su veterinarijos gydytoju pasitarti, kaip galėtumėte padėti augintiniui, tačiau jokiu būdu neduokite augintiniui savo vaistų nuo skausmo.

Linkėjimai keturkojams draugams ir likite sveiki!

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Klinikai – 27 metai! Registracija vizitams, nuotolinėms konsultacijoms - +370 620 78353 arba el. paštu - registraturasgk@gmail.com, gyvunu.klinika@lsmuni.lt !