• Šuo

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • kiaulytė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Šuo.Katė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

Kaip pasiruošti vizitui pas veterinarijos gydytoją?


Gyv.

Sunkiai rastume žmogų, kuriam apsilankymas pas gydytojus nesukeltų baimės ir kitų neigiamų emocijų, tačiau mes, žmonės, suprantame kada ir kodėl būtina apsilankyti gydymo įstaigoje. Deja, to paties negalime pasakyti apie mūsų mažuosius keturkojus draugus, kuriems apsilankymas veterinarijos klinikoje yra nesuprantamas ir nemalonus. Apie gudrybes, kurios padės tiek gyvūnui, tiek pačiam savininkui tinkamai pasiruošti vizitui ir patirti kuo mažiau neigiamų emocijų, pasakoja veterinarijos gydytoja-rezidentė Karolina Stravinskaitė.

  1. Įsigykite tinkamą nešioklę arba tinkamą pavadėlį ir petnešas. Nešioklė turėtų būti pakankamai didelė, kad gyvūnas joje galėtų atsistoti ir apsisukti bei tilptų gyvūnui skirta pagalvė ar kitas paminkštinimas. Nešioklę patogu naudoti katėms ir mažiems šuniukams. Nesineškite katės į kliniką rankose, nes gyvūnas išsigandęs gali pabėgti. Jei gyvūnas didesnis ar jūs nenorite naudoti nešioklės, reikėtų rinktis ne antkaklius, o tvirtas pertnešas ir trumpą pavadėlį, kad galėtumėte lengvai valdyti gyvūną, nes svetimoje aplinkoje net ir gerai besielgentys ir paklusnūs šunys gali išsigąsti ir bandyti ištrūkti.
  2. Supažindinkite katę (ar mažą šuniuką) su nešiokle. Likus kelioms dienoms iki numatyto vizito pas veterinarijos gydytoją, palikite nešioklę namuose atidarytą, įtieskite guoliuką su pažįstamu kvapu ir paberkite mėgstamų skanėstų. Per kelias dienas nešioklė gyvūnui taps pažįstama ir saugia vieta. Prieš pat vizitą, pasistenkite, kad gyvūnas pats įeitų į nešioklę.
  3. Jei važiuojate mašina, pastatykite nešioklę ant grindų, kad ji stovėtų stabiliai. Šunys turėtų būti prisegti specialiais saugos diržais arba uždaryti į specialius didelius narvus. Prieš vizitą stenkitės savo augintinio kelias valandas nešerti, kad gyvūno kelionės metu nepykintų. Mašinoje leiskite ramią tylią muziką. Jei šuniukas ar kačiukas nepratę važiuoti mašinoje, iš pradžių reikėtų leisti pasėdėti joje, apsiuostyti, paskui vertėtų gyvūną šiek tiek pavežioti ir pratinti prie kelionių automobiliu.
  4. Kartais užsukite į kliniką tarp būtinųjų vizitų pasverti gyvūną ir pabendrauti su veterinarijos gydytoju. Šis patarimas labiau skirtas šuniukų savininkams. Vizito metu naudokite gyvūno mėgiamus žaislus ir skaniukus, taip šuniukui bus kuriamos teigiamos asociacijos su klinika ir kitas būtinas vizitas jam bus mažiau nemalonus.
  5. Žaizdami su gyvūnu, pratinkite jį prie prisilietimų. Žaizdami su šuniuku ar kačiuku jau nuo mažų dienų vis palieskite kojas, letenas, palaikyti jas ilgiau, pačiupinėkite pirštus, glostydami čiupinėkite ausis, lieskite lūpas, apžiūrėkite akis. Tokie prisilietimai, kuriuos gyvūnas pajunta žaisdamas su jumis, jam nesukelia diskomforto, todėl, vėliau šiuos veiksmus atliekant veterinarijos gydytojui apžiūros metu, katės ir šunys patiria mažiau streso.
  6. Atvykę į kliniką, perspėkite gydytoją apie jūsų augintinį erzinančius stresorius – gyvūnas nerimauja, kai šalia kiti gyvūnai, nemėgsta, kai jį laiko svetimi žmonės, rodo agresiją, kai lendama prie burnos ir t.t. Tokia informacija leis gydytojui tinkamai prieiti prie gyvūno sukeliant jam kuo mažiau baimės.
  7. Atsineškite į kliniką gyvūno žaislą ar jo mėgstamų skaniuką. Kartais gydytojas gali paprašyti juos panaudoti nukreipiant gyvūno dėmesį. Taip pat vertėtų nepamiršti antklodės ar rankšluosčio su gyvūnui pažįstamu kvapu. Procedūrų metu suvyniojus gyvūną, jis jaučiasi saugiau.
  8. Prieš einant į kliniką, leiskite gyvūnui lauke pasišlapinti ir pasituštinti, išskyrus tuos atvejus, kai susirgimas susijęs su šlapimo takais ir reikalingas šlapimo mėginys tyrimams, tada stenkitės, kad gyvūnas lauke nepasišlapintų. Jei susirgimas susijęs su virškinimo trakto sutrikimais, galite ateidami į kliniką atnešti gyvūno išmatų mėginį.
  9. Atsineškite visus vaistus, kuriuos gyvūnas tuo metu gauna arba kuriuos dar neseniai gavo, taip pat turėkite atliktų tyrimų su gautais rezultatais lapus, ligos išrašus, nuotraukas ar video medžiagą su matomu sutrikimu.
  10. Prieš vizitą pas veterinarijos gydytoją, šuniuką pavedžiokite lauke, su kačiuku šiek tiek pažaiskite. Mūsų pūkuoti draugai būna ramesni, kai yra šiek tiek pavargę.
  11. Jeigu turite klausimų, susirašykite juos.
  12. Žinokite, ką gyvūnas ėda, kaip tuštinasi, kaip šlapinasi, kaip pakito elgesys. Tokia informacija padės greičiau diferencijuoti galimus susirgimus.
  13. Vizito metu patys stenkitės išlikti ramūs, nesijaudinti, nes gyvūnai supranta ir perima mūsų emocijas.
  14. Apdovanokite savo augintinį už gerą elgesį vizito metu.

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Registracija vizitui ir išsamesnė informacija telefonu - +370 620 78353 DĖMESIO! VYKSTANT REMONTO DARBAMS VETERINARIJOS AKADEMIJOS TERITORIJOJE, ĮVAŽIAVIMAS Į KLINIKĄ TIK PER ĮVAŽIAVIMĄ NR. 2 IŠ TILŽĖS G. !