• Šuo

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • kiaulytė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Šuo.Katė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

Inovatyvi augintinių PRP terapija sąnarių gydymui


Ortopedinės patologijos klinikinėje praktikoje yra vienos dažniausių smulkiesiems gyvūnams diagnozuojamų ligų, kurios yra nuostolingos tiek finansiškai, tiek sergančiųjų gyvenimo kokybės atžvilgiu. Tobulėjant ligų diagnostikos bei gydymo galimybėms, ieškoma naujų ir efektyvių būdų, siekiant kontroliuoti šiuos susirgimus. Ieškant naujų gydymo būdų, veterinarinėje medicinoje pradėta taikyti trombocitais praturtintos plazmos (angl. platelet rich plasma) (PRP) terapija, kuri sukurta ir pirmiausia pradėta naudoti medicinoje ir tik vėliau buvo pritaikyta veterinarinei medicinai. PRP terapija pradėta taikyti, siekiant pacientams suteikti naujausią ir efektyviausią gydymą, leidžiantį sutrumpinti gydymo laiką ir pagerinti ligų prognozes. Smulkiųjų gyvūnų ortopedijos srityje PRP naudojama, siekiant pagerinti kaulinio audinio gijimą ar taikant rekonstrukcines chirurgines intervencijas, valdant osteoartitą (OA), užtikrinti raiščių ar sausgyslių gijimo skatinimą ir kt.
PRP yra autologinė (t.y., gaunama iš paties gyvūno) trombocitais praturtinta kraujo plazma. Į specialius švirkštus surenkamas gyvūno kraujas, kuris nucentrifuguojamas ir į reikiamą vietą (sąnarį, pažeistą vietą, lūžio vietą ir kt.) aplikuojamas nucentrifuguotas sluoksnis, kuriame yra didelis kiekis trombocitų. Trombocituose gausu augimo faktorių, kurie ir lemia audinių gijimo skatinimą. PRP veikimo mechanizmas yra paremtas gebėjimu pažeistus audinius aprūpinti anaboliniais augimo faktoriais, kurie švelnina uždegiminį procesą ir skatina gijimą. PRP procedūra yra labai mažai invazyvi ir itin greitai atliekama. Procedūrų kiekį ir dažnumą parenka ir atlieka veterinarijos gydytojas, individualiai kiekvienam pacientui, atsižvelgiant į gyvūno būklę ir ligos eigą.
Dažniausiai poveikis būna stebimas jau po jau po vienos PRP injekcijos. Pirmojo pakartotinio vizito po injekcijos atlikimo metu daugumai gyvūnų yra stebimas sumažėjęs arba išnykęs šlubavimas, sumažėjęs skausmingumas, padidėjęs gyvūno aktyvumas, padidėjusi raumenų jėga, padidėjęs gyvūno žaismingumas.
Kadangi ortopedinės ligos smulkiųjų gyvūnų veterinarinėje praktikoje yra labai dažnos ir lydimos įvairaus laipsnio skausmo, įprastos gyvūno judėjimo aparato funkcijos pablogėjimo ir ženkliai pakitusios paciento gyvenimo kokybės, PRP terapijos poreikis, siekiant kovoti su visais išvardintais nepalankiais simptomais, yra labai didelis. Šios terapijos dėka galima paskatinti gijimo procesus įvairių ortopedinių ligų atvejais, sutrumpinant ligos trukmę ir sušvelninant ligos eigą, taip leidžiant pacientams greičiau ir lengviau pasveikti. Didelis šios terapijos įrodytas ir pagrįstas efektyvumas, maža komplikacijų rizika ir mažas invazyvumas leidžia veterinarijos gydytojus savo pacientų gydymui rinktis būtent šį metodą.

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Klinikai – 27 metai! Registracija vizitams, nuotolinėms konsultacijoms - +370 620 78353 arba el. paštu - registraturasgk@gmail.com, gyvunu.klinika@lsmuni.lt !