• Šuo

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • kiaulytė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Šuo.Katė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

Fizioterapija veterinarijoje


šuo

Fizioterapija apibrėžiama kaip fizinių veiksnių ar priemonių, tokių kaip masažas ar pratimai, terapinis naudojimas ligoms ar sužalojimams gydyti. Pagrindinis fizioterapijos tikslas – atkurti paciento mobilumą, funkcionalumą ir gyvenimo kokybę. Tai pasiekiama skatinant gijimo procesą: atkuriant pažeistus audinius, pagerinant pažeistų audinių stiprumą ir pusiausvyrą, stabilizuojant širdies ir kvėpavimo sistemas, neurologinę ir raumenų bei kaulų sistemas. Apie fizioterapiją veterinarinėje medicinoje pasakoja LSMU VA Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos veterinarijos gydytoja - rezidentė Augustė Šarakauskaitė.

Ilgą laiką veterinarinėje medicinoje tradiciškai būdavo akcentuojamas patologinės būklės priešoperacinis valdymas, diagnostinės procedūros ir chirurginis gydymas, tačiau rezultatai, gauti žmonėms, kuriems buvo taikoma intensyvi pooperacinė reabilitacija, privertė daugelį veterinarijos gydytojų permąstyti pacientų valdymo strategijas, todėl pooperacinė reabilitacija dabar tampa vis labiau paplitusi veterinarijos praktikoje.

Kaip ir žmonėms, gyvūnų fizinė terapija gali pasiūlyti jūsų augintiniui daug privalumų ir pranašumų, įskaitant geresnį ir greitesnį gijimą, skausmo ir uždegimo sumažėjimą, geresnį funkcionalumą ir mobilumą. Struktūriniai pratimai su reabilitacijos specialistu gali padėti augintiniams atstatyti jėgą, padidinti raumenų tonusą, užkirsti kelią atrofijai, pagerinti augintinio pusiausvyrą ir padėti jūsų augintiniui lengviau judėti. Dažniausiai fizioterapija rekomenduojama šunims ir kitiems naminiams gyvūnėliams, sveikstantiems po skeleto ar raumenų traumų, gyjantiems po operacijos, augintiniams sergantiems neurologinėmis ligomis, taip pat su tikslu prilėtinti degeneracines būkles ar bendram augintinio gyvenimo kokybės gerinimui.

Fizinė reabilitacija siūlo daugybę metodų, kurie gali padėti sumažinti skausmą ir pagerinti gyvūnų mobilumą. Dažniausiai naudojami yra šie metodai:

Manualinė terapija
Manualinė terapija yra specializuotas gydymo metodas, kurį sudaro rankomis atliekamos manipuliacijos, įskaitant sąnarių mobilizavimą, masažą ir kitas intervencijas, skirtas mobilizuoti sąnarius, suaktyvinti raumenis, jungiamuosius audinius ir stimuliuoti nervus, siekiant palengvinti gijimą ir atkurti optimalias funkcijas.

Terapinis lazeris/ fotobiomoduliacija
Taikant lazerio terapiją, audiniams stimuliuoti taikoma šviesos energija (fotonai). Terapiniai lazeriai stimuliuoja ląstelių metabolizmą, fibroblastų proliferaciją, kolageno nusėdimą ir sustiprina angiogenezę. Be to, jie gali palengvinti skausmą padidindami serotonino sekreciją, padidindami endogeninių opiatų išsiskyrimą, sumažindami uždegimą ir blokuodami aferentinių C skaidulų depoliarizaciją.

Neuromuskulinė elektrinė stimuliacija / transkutaninė elektrinė nervų stimuliacija
Audiniams taikoma nuolatinė žemo lygio elektros srovė, kuri stimuliuoja tam tikro tipo nervų galūnes, kurios perduoda pojūčius į nugaros smegenis greičiau nei pojūtį susijusį su lėtiniu skausmu. Tai reiškia, kad nugaros ir galvos smegenys atpažįsta „dilgčiojantį“ TENS pojūtį, o ne lėtinį skausmą (pvz. artrito).

Hidroterapija
Vanduo turi keletą naudingų savybių, dėl kurių hidroterapija ir povandeninis bėgimo takelis yra naudingi veterinarinei reabilitacijai. Priklausomai nuo vandens aukščio, vandens plūdrumas suteikia įvairaus lygio atramą šunims, kurie yra nusilpę ar kenčia nuo skausmo.
Vandens kohezija ir turbulencija suteikia pasipriešinančią jėgą einant per vandenį. Tai padeda padidinti sąnarių judesių diapazoną. Be to, vaikščioti po vandeniu yra sudėtingiau, todėl po įprastos terapijos povandeniniu bėgimo takeliu padidėja raumenų jėga ir ištvermė.

Fizioterapija gali ne tik sumažinti fizinį diskomfortą jūsų augintiniui, bet ir profilaktiškai padėti išvengti rimtesnių sveikatos problemų. Pavyzdžiui, jei jūsų šuo kenčia nuo vieno sąnario artrito, dėl kompensacinių judesių gali susidėvėti ir kiti sąnariai, tad šiuo atveju fizioterapija gali padėti sulėtinti/išvengti likusių sąnarių osteoartrito.
Nutukę šunys patiria didelę apkrovą savo sąnariams ir kenčia nuo judėjimo problemų bei skausmo. Tikslinga fizioterapija gali gyvūnui padėti atsikratyti perteklinio svorio, ko pasekoje pagerėja tiek bendra organizmo, tiek sąnarių būklė.

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Klinikai – 27 metai! Registracija vizitams, nuotolinėms konsultacijoms - +370 620 78353 arba el. paštu - registraturasgk@gmail.com, gyvunu.klinika@lsmuni.lt !