• Šuo

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • kiaulytė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Šuo.Katė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

Akupunktūra augintiniams. Kodėl gi ne!


Kas tai yra veterinarine akupunktūra?

Akupunktūra – tai viena iš tradicinės kinų medicinos (TCM) sričių, kurioje naudojamos specialios, ypač plonos sterilios adatos. Akupunktūros metu vyksta biocheminių ir neurologinių organizmo reakcijų reguliacija, dėl ko slopinamas skausmas, skatinamas audinių gijimas ir regeneracija. Ši technika Kinijoje žmonėms naudojama jau kelis tūkstantmečius, vėliau buvo adaptuota žirgams. Akupunktūrai paplitus Vakaruose, ji buvo adaptuota daugumai naminių gyvūnų. Šiuo metu medicinoje ir veterinarijoje vis daugėja mokslinių straipsnių, pagrindžiančių teigiamą akupunktūros poveikį, ypač valdant skausmą, kylantį dėl lėtinių judėjimo aparato pažeidimų. Amerikos gyvūnų ligoninių asociacija (AAHA) įtraukė veterinarinę akupunktūrą į papildomų procedūrų, skausmui malšinti, sąrašą. Veterinarinės akupunktūros specialistus, veterinarijos gydytojus, sertifikuoja ir jų kvalifikaciją užtikrina Tarptautinė veterinarinės akupunktūros draugija (IVAS) Jungtinėse Valstijose.

Kokiais atvejais taikoma veterinarinė akupunktūra?

Veterinarinė akupunktūra retai naudojami ekstrinėse situacijose ar infekcinių susirgimų metu. Akupunktūra sėkmingai naudojama prevencijoje, reabilitacijoje ir esant lėtinėms problemoms. Sėkmingai taikoma kartu su kitomis reabilitacijos procedūromis, ypač po chirurginių operacijų.
Pagrindinės pritaikymo sritys:

  1. Lėtinio skausmo slopinimas esant judėjimo sistemos problemoms, pvz artritas, artrozė, tarpslankstelinių diskų problemos (po chirurginių operacijų ar netaikant chirurginio gydymo) ir kt.
  2. Neurologinės problemos, skatinant nervų funkcijos atsistatymą, pvz ataksija, tam tikros paralyžiaus formos, raumenų atrofija.
  3. Dermatologija: lėtinės, standartiniam gydymui nepasiduodančios alergijos. Šiuo atveju taikomas kompleksinis TCM gydymas: akupunktūra, dieta ir specialūs vaistažolių mišiniai.
  4. Lėtinės neinfekcinės virškinimo, kvėpavimo ir inkstų sistemos problemos, papildant standartinį veterinarinį gydymą, pvz astma, inkstų nepakankamumas. Kaip ir dermatologinių problemų atveju, dažniausiai naudojami kompleksinės TCM gydymo schemos.

Kaip akupunktūra veikia?

Akupunktūros metu gali būti naudojamos įvairaus metalo adatos, švelnios kaitros lazdelės (moksa), elektrostimuliacija, hemostimuliacija, specialūs lazeriai. Šiaip metodais stimuliuojami tam tikri taškai ar jų kombinacijos, esantys tuoj pat po oda. Tokia stimuliacija sukelia pakitimus centrinėje nervų sistemoje, veikiama parasimpatinė nervų sistema. Taip stimuliuojami nerviniai impulsai, pagerinama kraujotaka, suaktyvinimas imuninis atsakas, atpalaiduojami raumenų spazmai, skatinimas hormonų ir neurotransmitorių išskyrimas (endorfinai, kortizolis ir kt.).

Ar akupunktūra skausminga?

Dažniausiai plonos akupunktūrinės adatos įdūrimas yra visiškai neskausmingas. Kartais gyvūnas sureaguoja kai adata perduria odą, tačiau po to skausmo nebebūna. Dauguma žmonių ir gyvūnų seanso metu atsipalaiduoja, gali net užmigti. Taikant kai kuriuos specialius akupunktūros metodus, gali būti jaučiamas lengvas diskomfortas, tirpimas, dilgčiojimas, kaip pvz. esant raumenų spazmams, kai kurioms neurologinėms būklėms.
Pašaliniai akupunktūros efektai labai reti. Gyvūno būklė gali trumpam pablogėti pirmas 24 valandas po gydymo, jis gali būti mieguistas, dūrio vieta gali nestipriai parausti. Šie procesai rodo, kad yra teigiama reakciją į procedūrą, po kurios gyvūno būsena ženkliai pagerėja.

Kaip dažnai reikia atlikti akupunktūrą?

Akupunktūros seanso trukmė, jų dažnumas ir skaičius priklauso nuo gyvūno amžiaus, jo būsenos ir pačios procedūros toleravimo. Pirmas akupunktūros seansas būna ilgiausias (apie 1 val.), vėliau procedūrai atlikti užtenka ~ 30 min. Kai kurioms paprastoms problemos spręsti gali užtekti kelių seansų, tačiau lėtinėms būklėms gydyti gali prireikti 5 pirminių procedūrų, vėliau pereinant į palaikomąjį akupunktūros ciklą, kartą per 1-2 mėnesius. Dažniausiai skiriamos 5 procedūros kas 7-15 dienų.

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Registracija vizitui ir išsamesnė informacija telefonu - +370 620 78353 DĖMESIO! VYKSTANT REMONTO DARBAMS VETERINARIJOS AKADEMIJOS TERITORIJOJE, ĮVAŽIAVIMAS Į KLINIKĄ TIK PER ĮVAŽIAVIMĄ NR. 2 IŠ TILŽĖS G. !