• Šuo

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • kiaulytė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Šuo.Katė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

KELIO GIRNELĖS IŠNIRIMAS


Kelio girnelės išnirimas - tai dažna būklė šunims ir retokai sutinkama katėms. Apie šią ligą pasakoja mūsų klinikos veterinarijos gydytojas Eitvydas Merkis ir veterinarijos gydytojas - rezidentas Matas Klupšas:

,,Esant kelio girnelės išnirimui, kelio girnelė (patella) pasislenka į šoną (išnyra) iš savo įprastos padėties kelio sąnaryje. Daugeliu atvejų kelio girnelė išnyra į vidinę pusę, tai vadinama medialiniu kelio girnelės išnirimu. Šunims kelio girnelės išnirimas gali pasireikšti vienoje arba abejose kojose.

Pagrindinis išnirusios girnelės simptomas yra staigus šlubavimas viena užpakaline galūne, galinės kojos pakėlimas ar metimas atgalios. Savininkai dažnai skundžiasi, kad jų augintinis bėgdamas staigiai pakelia galūnę, ją papurto taip stengdamasis „atstatyti’’ girnelę į jos vietą. Daugumai šunų girnelės išnirimas nėra skausmingas, tačiau sukelia staigų, trumpalaikį šlubavimą, diskomfortą, kitiems – simptomai gali būti labai sunkūs ir žymiai bloginantys gyvenimo kokybę.

Kai kuriais kelio girnelės išnirimo atvejais girnelės išnyra visam laikui ir pati nebesugeba grįžti į savo vietą. Šių šunų eisena atrodo sustingusi, nepatogi, lenktomis kojomis. Kai kelio girnelė visam laikui būna išstumta iš savo vietos, koja negali tinkamai išsitiesti.

Šunų girnelės išnirimas paprastai yra paveldimas ir susijęs su neįprasta šunų kelio anatomija (deformacijomis). Nutukimas tiesiogiai nesukelia girnelės išnirimo, tačiau blogina ligos eigą ir sąnario būklę. Ši problema yra gana dažna mažų veislių šunims - jorkšyro terjerams, špicams, taksams, mopsams, čihuahua, maltos bišonams ir kt., tačiau ši liga pasitaiko ir didelėms, gigantinėms veislėms bei katėms.

Kelio girnelės išnirimas dažniausiai nustatomas atliekant ortopedinę gyvūno apžiūrą. Ši patologija dažnai nustatoma atsitiktinai, profilaktinių apžiūrų metu. Esant sudėtingesniems atvejams, pavyzdžiui kai koja yra deformuota, prireikia ir rentgeninio tyrimo, kompiuterinės tomografijos.

Ši liga gali būti gydoma konservatyviai ir chirurginiu būdu. Pasirinkus konservatyvų gydymo būdą skiriami medikamentai, kurie mažina skausmą ir uždegimą, papildai, fizinio krūvio ribojimas, į galines kojas orientuotos mankštos (fizioterapija). Jei konservatyvus gydymas nepadeda ar patologija yra didelio laipsnio, atliekama operacija. Jos metu stengiamasi patiesinti sąnario ašį, taip siekiant sumažinti deformaciją, o pagilintas girnelės griovys neleidžia girnelei išnirti. Esant sunkiems atvejams, gali prireikti ir bent kelių sudėtingų kaulo deformacijas taisančių operacijų. Didžioji dalis operacijų yra labai sėkmingos, po jų gyvūnai pilnai gali džiaugtis judėjimu be skausmo ir diskomforto.

Kelio girnelės išnirimas dažnai komplikuojasi „dukterine’’ patologija - priekinio kryžminio raiščio trūkimu. Šiuo atveju jau turime dvi susijusias ligas, kurios sukelia stiprų šlubavimą ir ženkliai blogina augintinio gyvenimo kokybę, tad pastebėjus, kad jūsų augintinio eisena pakito, raginame apsilankyti pas kvalifikuotus veterinarijos gydytojus, kurie įvertins augintinį ir paskirs tinkamą gydymą.''

Likite sveiki!

Jei jūsų augintinis šlubuoja, registruotis konsultacijai galite telefonu: +37062078353

LSMU VA Dr. L. Kriaučeliūno klinika

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Registracija vizitui ir išsamesnė informacija telefonu - +370 620 78353 DĖMESIO! VYKSTANT REMONTO DARBAMS VETERINARIJOS AKADEMIJOS TERITORIJOJE, ĮVAŽIAVIMAS Į KLINIKĄ TIK PER ĮVAŽIAVIMĄ NR. 2 IŠ TILŽĖS G. !