• Šuo

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • kiaulytė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Šuo.Katė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

Kam šuniui reikalingas antsnukis?


Muzzle

„Šis šuo yra piktas ir pavojingas visuomenei.“ Tokia mintis peršasi didelei daliai žmonių išvydus keturkojus mūsų draugus, dėvinčius antsnukius. Neretai tokį požiūrį lemia nusistovėjęs stereotipas apie juos. Tačiau ar teisinga yra taip manyti? Kodėl antsnukis yra reikalingas šunims, atsako Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos vet.gydytoja-rezidentė Martyna Daunytė.

Antsnukiai gali būti naudingi daugelyje situacijų ir taikomi skirtingais tikslais. Pavyzdžiui, jei jūsų augintinis yra tikras degustatorius, mėgstantis skanauti neėdamus daiktus ir lauke elgiasi lyg „dulkių siurblys“, savo nasruose paslėpdamas pačius keisčiausius ir netikėčiausius radinius, tokiu atveju antsnukis gali tapti puikia prevencine priemone. Jis sumažina svetimkūnio patekimo į organizmą riziką ir tuo pačiu mažiną neplanuotų vizitų pas veterinarus kiekį bei papildomų šeimos išlaidų atsiradimą. Tokio tipo gyvūnai prie antsnukio turi būti pratinami nuo mažumės ir ilgainiui nejaučia jokio diskomforto, dažnais atvejais netgi sieja antsnukį su džiugiomis emocijomis, kaip pasivaikščiojimais lauke, keliavimu į naujas vietas ar tiesiog laiko praleidimu kartu su savininkais.

Daugelis gyvūnų elgsenos specialistų gali patvirtinti, jog šunys kanda ne tik kai yra pikti, tačiau taip pat ir jausdami stresą, skausmą, nerimą ar baimę. Todėl itin svarbu gerai pažinti savo augintinį ir rinktis antsnukį kaip galimą paties šuns bei aplinkinių apsaugos priemonę. Rekomenduojama antsnukius dėvėti vietose ir situacijose, kuriose daug streso ir nerimo. Viena tokių vietų yra veterinarijos gydyklos. Todėl siekiant apsaugoti ten dirbančius darbuotojus, antsnukis yra itin svarbus, ypač jei procedūrų metu gyvūnas jaučia skausmą ar patiria didelį stresą. Tokiu būdu galima išvengti nemalonių netikėtų situacijų bei traumų, kurios gali nutikti tiek dirbančiam personalui, tiek patiems savininkams, laikantiems augintinį.

Šuniui, pratusiam prie antsnukio, jis gali padėti ištverti net ir sunkiausias situacijas ar tapti alternatyva, kuomet reikalingas gaubtas dėl atliktų veterinarinių procedūrų ar dėl kitų problemų. Taip išvengiama žaizdos laižymo ar kramtymo ir neapsunkinamas bei iki maksimumo sutrumpinamas gijimo procesas. Pastebėta, jog gaubtai gyvūnams gali kelti itin didelį nerimą: dažnai jie nenori vykdyti savo mėgstamų veiklų, valgyti ar net gerti vandens, tampa apatiški, liūdni, atsisako bet kokio bendravimo. Prie antsnukio pratinti šunys tokiose situacijose jaučiasi ramiau, jų elgsena mažiau pakinta, nes jiems nereikia patirti papildomo „Elžbietos apykaklės“ keliamo streso.

Taigi antsnukio naudojimo tikslas yra daug platesnis nei nusistovėjęs stereotipinis visuomenės požiūris į juos, ir gali būti naudojamas kaip pagalba kasdieniame gyvūno gyvenime. Tinkamai prie antsnukio pratintas šuo ne tik nejaučia jokio diskomforto, tačiau yra ramesnis ir labiau pasitikintis savimi. Antsnukis nevaržo gyvūno laisvės, o tik padeda jam geriau prisitaikyti prie tam tikrų aplinkos sąlygų.

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Registracija vizitui ir išsamesnė informacija telefonu - +370 620 78353 DĖMESIO! VYKSTANT REMONTO DARBAMS VETERINARIJOS AKADEMIJOS TERITORIJOJE, ĮVAŽIAVIMAS Į KLINIKĄ TIK PER ĮVAŽIAVIMĄ NR. 2 IŠ TILŽĖS G. !