• Šuo

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • kiaulytė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

  • Šuo.Katė

    Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

    Veterinarijos paslaugos 24/7

    +370 620 78353

Įsigijau naują augintinį, kas dabar?


Įsigijau naują augintinį, kas dabar?

Namuose atsiradus keturioms naujoms pėdutėms, plunksnelėms ar žvynams, aplinka iškart pasikeičia – atsiranda daugiau juoko ir žaidimų, daugiau švelnumo ir meilės, daugiau jaukumo ir daugiau atsakomybių. Gyvūnai mums suteikia džiaugsmo akimirkų, lepina mus savo švelnumu ir begaline meile, tačiau jie taip pat reikalauja ir mūsų dėmesio bei rūpesčio. Dažnai nauji rūpesčiai sukelia nepatogumų, tačiau rūpinimasis mažesniais ir silpnesniais gali būti lengvas ir sklandus, jeigu žinosime į ką atkreipti dėmesį priimant naują gyvūną į savo namus bei suprasime, kad tinkamai užtikrinus augintinio poreikius, mums patiems ši nauja draugystė bus malonesnė ir kels mažiau baimių. Patarimais kaip elgtis su nuojuoju šeimos nariu dalinasi LSMU VA Dr.L.Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos veterinarijos gydytoja-rezidentė Karolina Stravinskaitė.

Prieš pasiimant savo naująjį šeimos narį ant rankų, prieš visus mylavimus ir glostymus, reikia atsiminti, jog norint sukurti tvirtą pamatą savininko ir augintinio draugystei, būtina žinoti svarbius aspektus, padėsiančius geriau suprasti augintinio poreikius ir palengvinsiančius kasdienybę tiek savininkui, tiek naujam keturkojui.

  1. Naujojo augintinio gyvenimas truks 10 – 15 metų. Per šiuos metus gyvūnas labai prisiriša prie žmogaus, todėl jam kiekvienas išsiskyrimas būna skausmingas. Dėl šios priežasties būtina įvertinti savo galimybes ir apgalvoti ar mažam pūkų kamuoliukui virtus suaugusiu gyvūnu, ypač jei tai šuo, liks pakankamai laiko jo priežiūrai ir poreikių patenkinimui. Ar gyvūnas nebus tik žaisliukas, su kuriuo pabodus žaisti, bus pririštas prie būdos ir pamirštas.
  2. Reikia suprasti, kad kol šuniukai ir kačiukai auga, bus palikta ir balučių, ir krūvelių. Gyvūnas aukdamas susipažįsta su jį supančiu pasauliu tiek stebėdamas, tiek uosdamas, tiek lytėdamas ir ragaudamas, todėl kartais pasitaikys ir sugraužtų batų bei sugraužtų ir sudraskytų baldų. Ir šuniukams, ir kačiukams, ir paukščiukams, ir triušiukams reikia šiek tiek laiko apsiprasti, prisitaikyti ir suprasti, ko savininkas nori, todėl pirmomis dienomis gali pasitaikyti įvairių nepatogumų. Ar naujasis savininkas pasiryžęs mažiui už juos atleisti?
  3. Ar naujasis savininkas sugebės ilgai nepykti ant mažojo „padaužos“, ar nebaus gyvūnėlio uždarydamas jį į šaltą tamsią vonią? Juk keturkojai kaip vaikai, jiems baisu likti vieniems tamsoje. Toks auklėjimas niekada neduoda teigiamų rezultatų.
  4. Gyvūnas turi tik mus, savo savininkus. Mes, žmonės, turime savo draugus, savo darbus, pomėgius, o augintiniai turi tik mus. Labai svarbu to nepamiršti ir kaip galima dažniau padaryti savo mažųjų draugų gyvenimą bent šiek tiek spalvingesnį, palepinant jį ilgesniu buvimu drauge.
  5. Svarbu leisti mažyliams jau nuo pirmųjų dienų naujuose namuose pasitikėti savininku ir šalia jo jaustis saugiai.
  6. Gyvūno statusas šeimoje, jam užaugus, labai dažnai pakinta, ir buvęs namų „žvaigžde“ staiga tampa tik toleruojamu augintiniu, tokį pasikeitimą gyvūnai priima labai skaudžiai, todėl nepamirškime pasikalbėti su savo augintiniais. Visai nesvarbu, kad jie nesupranta, ką mes sakome, nes mūsų intonacija jiems reiškia labai daug – draugiškas, švelnus ar džiaugsmingas tonas augintiniui parodo, kad jis mūsų gyvenime yra svarbus.
  7. Mes negalime pamiršti, kad gyvūnas visada prisimena, kaip mes su juo elgiamės, todėl niekada negalima gyvūnui rodyti agresyvaus pykčio, nes gyvūnas tokį elgesį atsimins ir nebepasitikės savo savininku.
  8. Niekada nemuškite savo augintinio! Gyvūnas visada supranta, kad pasielgė netinkamai ir savininko tylėjimas yra žymiai griežtesnė bausmė, nei fizinis smurtas, verčiantis augintinį ne gerbti savo savininką, o jo bijoti.
  9. Prieš kaltindami augintinį tinginyste, apatija ar nepaklusnumu, pagalvokite, gal tai nutiko dėl jūsų netinkamų veiksmų... gal netinkamai šeriate savo augintinį, gal per ilgai palikote jį saulėkaitoje ar šaltyje, o gal augintinis paseno ir jam reikia ramybės, visavertiškai nugyventi likusius metus.
  10. Laikant mažąjį augintinį ant rankų dar tik kelias dienas, sunku galvoti apie paskutiniąją kelionę, bet, atėjus laikui, nepalikite augintinio vieno tik su veterinarijos gydytoju. Jam bus lengviau iškęsti skausmą, kai jūs būsite šalia. Juk būtent dėl savo žmogaus gyvūnas ir gyveno visus tuos metus.

Mūsų maži, dideli, šiurkščiaplaukiai, pūkuoti ir pliki augintiniai nori mums pranešti, jog visapusiškas augintinio gerovės užtikrinimas, remiantis jo fiziologiniais poreikiais, leis džiaugtis augintinio buvimu šalia kaip įmanoma ilgiau. Tai užtikrinti padės bendravimas ir bendradarbiavimas su veterinarijos gydytoju, todėl tik įsigijus naują augintinį, reikia apsilankyti veterinarijos klinikoje, kur jums galės patarti įvairiais klausimais, susijusiais su augintinio priežiūra ir pamokyti kaip praleisti pirmasias dienas gyvūno naujuose namuose kuo ramiau ir lengviau tiek pačiam gyvūnui, tiek savininkui. Pirmasis vizitas klinikoje, turi būti draugiškas susipažinimas, gyvūnui sukeliantis kuo mažiau neigiamų emocijų, todėl registruojantis vizitui, būtina paminėti, kad tai bus pirmoji keturkojo apžiūra.

Kodėl svarbu apsilankyti pas veterinarijos gydytoją? Tik gyvūno priežiūros specialistai gali suteikti teisingą informaciją, padėsiančią užtikrinti visus gyvūno poreikius. Klinikoje gyvūną apžiūrės profesionalai ir nuspręs ar augintiniui reikia vaistų nuo parazitų, ar gyvūnas gauna tinkamą pašarą, ar gyvūnui papildomai reikia skirti įvairius papildus, vitaminus. Veterinarijos gydytojai gali patarti odos, kailio priežiūros klausimais, gali konsultuoti dėl gyvūno charakterio ypatybių, aplinkos veiksnių įtakos gyvūno vystymuisi ir augimui bei patarti dresūros ar gyvūno užimtumo klausimais.

Atvykę į kliniką, pasverkite gyvūną, jums tai padaryti primins gydytojai, bet ir patys to nepamirškite, nes labai svarbu stebėti gyvūno svorio kaitą, padėsiančią sužinoti kaip gyvūnas auga bei ankčiau pastebėti ligas. Pirmosios apžiūros metu gydytojas įvertins ar augintinis neturi įgimtų patologijų, galinčių trukdyti ateityje, ar gyvūnas neturi odos, kailio, dantų, akių problemų. Apžiūrės gyvūno eiseną ir kojų pastatymą. Jei gyvūnas ankčiau negydytas, rekomenduos naudoti vaistus nuo parazitų, taip pat patars tai atlikti ir kitiems namuose gyvenantiems augintiniams. Rekomenduojama profilaktiškai atlikti kraujo tyrimus, kurie parodo bendrą gyvūno būklę ir padeda įvertinti vidaus organų funkcijas. Mažiems kačiukams, ypač paimtiems iš gatvės, apie kurių ankstesnį gyvenimą mes nieko nežinome, rekomenduojama iškart atlikti ir greituosius virusinių ligų testus. Tai svarbu, jeigu namuose gyvena ir kiti gyvūnai, nes gyvūnai sergantys virusinėmis ligomis gali užkrėsti kitus augintinius. Veterinarijos gydytojui patvirtinus, kad gyvūnas yra kliniškai sveikas, jį galima paskiepyti, taip apsaugant nuo virusinių ligų.

Pirmieji vizitai pas veterinarijos gydytojus, kai namuose dar tik pratinamasi prie naujojo gyventojo, padės savininkams greičiau pažinti savo augintinį ir tinkamai užtikrinti visapusišką gyvūno gerovę bei poreikių patenkinimą ir leis šia gražia draugyste mėgautis kaip galima ilgiau.

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Registracija vizitui ir išsamesnė informacija telefonu - +370 620 78353 DĖMESIO! VYKSTANT REMONTO DARBAMS VETERINARIJOS AKADEMIJOS TERITORIJOJE, ĮVAŽIAVIMAS Į KLINIKĄ TIK PER ĮVAŽIAVIMĄ NR. 2 IŠ TILŽĖS G. !