• Šuo

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • kiaulytė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

 • Šuo.Katė

  Dr. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika

  Veterinarijos paslaugos 24/7

  +370 620 78353

Augintinių dantų priežiūros svarba


Dantų apnašos

Dantų priežiūra naminiams augintiniams, šunims ir katėms, yra ypatingai svarbi. Daugiau nei 80 procentų šių gyvūnų vyresnių nei 3 metų amžiaus turi dantų ir dantenų problemų, serga periodonto liga. Šios ligos pasekoje atsiranda ne tik nemalonus burnos ertmės kvapas, augintinis jaučia skausmą ėsdamas, bet ir burnoje besidauginančios bakterijos, patekusios į kraujotaką gali sąlygoti kepenų, inkstų, širdies funkcijų sutrikimus. Gyvūnų savininkai siekdami išvengti savo augintinių dantų ir dantenų problemų turėtų tinkamai juos prižiūrėti. Apie augintinių dantų priežiūrą pasakoja veterinarijos gydytoja Brigita Savanevskytė.

Dantų priežiūros priemonių yra įvairių, tereikia tik pasirinkti labiausiai priimtiną Jums ir augintiniui. Efektyviausia dantų apnašas valyti specialiu dantų šepetėliu ir gyvūnams tinkančia, paskaninta dantų pasta, kurios nereikia išskalauti ar išspjauti bei galima nuryti. Smulkių veislių šunims ir katėms dantų valymas namuose turėtų būti atliekamas kasdien po paskutinio ėdimo. Didelių veislių šunims dantis galima valyti rečiau, kas 2 – 3 dienas.
Taip pat veterinarijos vaistinėje galite įsigyti ir kitų preparatų, skirtų sumažinti dantų apnašų kiekį. Tai specialūs žaislai nelygiu paviršiumi, džiovinti, kietos, grublėtos struktūros skanėstai, kuriuos grauždamas augintinis pats nusivalo dalį dantų apnašų; dantų priežiūros gelis, tirpdantis ant dantų susikaupusias apnašas (šį gelį reikia užtepti ant augintinio dantų ir pagal gamintojo nurodymus, tam tikrą laiką, neleisti gyvūnui ėsti ir gerti); milteliai į pašarą ar skystis į vandenį bei specialūs veterinariniai pašarai, skirti dantų priežiūrai. Šie pašarai nuo įprastinių skiriasi granulių dydžiu ir savo sudėtyje turi specialių skaidulų, kurios gyvūnui kramtant nugramdo dantų paviršių.
Visgi jei ilgą laiką neskyrėte dėmesio savo augintinio dantims, pastebite didelį kiekį dantų akmenų, prastą kvapą, kraują seilėse augintiniui ėdant, atvykite į veterinarijos kliniką pas gydytoją – odontologą. Veterinaras, atlikęs Jūsų augintinio burnos ertmės apžiūrą, ne tik įvertins dantų ir dantenų būklę, bet ir atliks burnos higienos procedūrą, kurios metu bus tinkamai nuvalytas visas dantų paviršius, išrauti skausmą ir diskomfortą keliantys pažeisti dantys.
Išsami burnos ertmės apžiūra, vyresniems nei 2 metų amžiaus, smulkių veislių šunims turėtų būti atliekama 2 kartus per metus, vidutinio dydžio šunims ir katėms 1 kartą metuose, o didelių veislių šunims bent kartą į 2 metus. Esant poreikiui rekomenduojama atlikti ir burnos higienos procedūrą.

Dalintis

     

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results


Klinikai – 27 metai! Registracija vizitams, nuotolinėms konsultacijoms - +370 620 78353 arba el. paštu - registraturasgk@gmail.com, gyvunu.klinika@lsmuni.lt !